Reklama
  • Piątek, 11 grudnia 2015 (15:05)

    Pierwsza miłość. Czy Ewa coś knuje?

Michał jest przekonany, że Ewa coś knuje. Ze swoich obaw zwierza się Marysi.

Reklama

Melka z entuzjazmem zdaje Marysi relacje z przebiegu wieczoru, wspólnie spędzonego z Ewą i Krystianem. Tymczasem Michał odwiedza Marysię w Barbarianie. Ma nadzieje, że wyjaśni nieporozumienia między nimi.

Jednak w barze niespodziewanie pojawia się Krystian z Ewą, którzy swoją obecnością skutecznie utrudniają jakiekolwiek próby podjęcia rozmowy.

Architekt staje się coraz bardziej podejrzliwy w stosunku do matki swojego syna. Postanawia przejrzeć historię połączeń w jej telefonie, by dowiedzieć się, co jest prawdziwą przyczyną jej pobytu w Polsce.

Wkrótce informuje Marysię, że odkrył, iż Ewa kontaktowała się z pewną tajemniczą kobietą, Leokadią. Niestety nie wie, w jakim celu, ale nie zamierza tak łatwo odpuścić i chce się dowiedzieć, co kobieta knuje.

W pętli kredytów

Wojtek, który zaczął udzielać pożyczek mieszkańcom Wadlewa przechodzi do drugiej fazy swojego planu, czyli ściągania odsetek. Okazuje się, że potrafi być bardzo zdecydowany w stosunku do swoich dłużników. Łazanek pierwszy ponosi karę za nieterminowe spłacanie rat. Celina broni jego metod. Zapewnia Śmiałka o dobroci i szczerych intencjach mężczyzny.

Twierdzi, że chce pomagać potrzebującym mieszkańcom Wadlewa. Będąc pod wrażeniem jej słów, Śmiałek sam decyduje się wziąć u niego kredyt. Treść umowy, którą podpisuje, okazuje się jednak bardzo niekorzystna dla kredytobiorców.

Podczas prowadzonego przez Emilkę śledztwa dotyczącego nieuczciwych pożyczek udzielonych mieszkańcom wsi, wychodzi na jaw, że zamieszany jest w to również miejscowy proboszcz. Tymczasem Wojtek próbuje wpłynąć na swojego szefa, by ten zmienił nieuczciwe zapisy w umowach.

Gdy jednak uświadamia sobie, że nie tak łatwo będzie uwolnić się spod wpływu bezwzględnego lichwiarza, wspólnie z Celiną wymyślą nowy plan działania. Tymczasem w Wadlewie pojawia się nowy boss, Damian Skowronek. Próbuje uzyskać informacje o stanie majątkowym swoich dłużników.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.